Rozwiązania w obszarze e-commerce i logistyki

Nasze rozwiązania w obszarze e-commerce i logistyki

 

• Zabezpieczenie procesu podczas peaków i sezonowości (np. Black Friday)

• Opieka nad obszarem Obsługi Klienta poprzez rekrutacje stałe, pracę tymczasową i outsourcing (połączenia przychodzące, tickety, chat)

• Realizacja procesów wolumenowych w obszarze magazynowym poprzez outsourcing i pracę tymczasową

• Outsourcing konkretnych etapów procesu (Customer Service & picking, co-packing etc.)

 

• Executive Search na pojedyncze stanowiska realizowany przez wyspecjalizowany zespół

• Dzielenie się najlepszymi praktykami wykorzystywanymi na rynku w sektorze e-commerce

• Rekrutacje w obszarze Digital Marketingu, UX, rozwoju platform e-commerce i marketplace’ów

• Pozyskiwanie kluczowych kompetencji IT na zasadach Body Leasingu i rekrutacji wewnętrznych

• Rozwój talentów w organizacji dzięki programom re-skillingowym i up-skillingowym

Nasze rozwiązaniaRekrutacja stała

Prowadzimy projekty rekrutacyjne przez wyspecjalizowanych konsultantów, dedykowanych m.in. do obszarów e-commerce oraz logistyki. Rekrutacje stałe realizujemy na pojedyncze stanowiska w organizacji (od szczebla entry-level po C-level) lub rekrutacje masowe w ramach jednego lub kilku profili. Koncentrujemy się też na kompleksowych, dedykowanych programach rekrutacyjnych, zaprojektowanych na długofalowe wsparcie naszych partnerów biznesowych. W 2020 i 2021 roku w ramach jednego z takich programów zrealizowaliśmy projekt dla światowego lidera w branży logistyki na ponad 500 stanowisk w sektorze obsługi klienta.

Outsourcing

Organizujemy projekty outsourcingowe, które maja za zadanie wsparcie struktur organizacyjnych naszych partnerów biznesowych w wykonywaniu wydzielonych i sprecyzowanych zadań na zlecenie Klienta. Najczęściej usługę outsourcingu realizujemy poprzez wydzielenie wyspecjalizowanego zespołu pracowników ManpowerGroup do wykonywania zadań lub poprzez zrekrutowanie nowego zespołu wykonawców usługi pracującego pod nadzorem i kierownictwem ze strony ManpowerGroup. Zadania mogą obejmować obszary związane z szeroko pojętym łańcuchem dostaw, np. kompletowanie zamówień, picking, co-packing, customer service etc. Dedykowana spółka ManpowerGroup Solutions specjalizuje się właśnie w projektach outsourcingowych, gdzie największe angażują powyżej 300 wykonawców usługi blue collar w jednej lokalizacji

Kompetencje IT

Spółka Brand Experis należąca do ManpowerGroup skupia się na pozyskiwaniu kluczowych kompetencji IT dzięki usługom outsourcingu, managed services, try & buy oraz rekrutacji do wewnętrznych zespołów Klienta. Jednymi z przykładów realizowanych projektów jest projekt realizowany w branży e-commerce dla firmy tworzącej jedną z największych platform zakupowych w Polsce (Front-end & Back-end Developers, DevOps & Android Developers) oraz projekt globalnej firmy z branży logistyki tworzącej platformę do wyceny usług logistycznych (Business Analyst/UX Designers, Java Developers, Test Analysts, Front-end Developers).

Obsługa klienta

Obszar Customer Service to jeden z najważniejszych elementów e-commerce i nie tylko. Odpowiednie funkcjonowanie działu obsługi klienta (system ticketowy, wsparcie poprzez chat i połączenia telefoniczne) to w tym momencie priorytet wielu organizacji. ManpowerGroup wspiera ten fragment biznesu poprzez usługi rekrutacji stałej (pozyskiwanie odpowiednich specjalistów), pracy tymczasowej (zapewnienie elastyczności) oraz outsourcingu (pełna odpowiedzialność za całość procesu). Każda z tych usług jest realizowana przez wyspecjalizowane zespoły w ramach odpowiednich działów wewnętrznych ManpowerGroup.

Programy re-skillingowe i up-skillingowe

Według raportu stworzonego wspólnie z Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania, aż 64% firm w sektorze logistyki wykorzystuje dodatkowe szkolenia i możliwości rozwoju obecnych pracowników jako strategię radzenia sobie z niedoborem umiejętności w organizacji. Programy rozwojowe realizowane przez zespół certyfikowanych trenerów z zespołu Right Management pozwalają na planowanie efektywnej strategii zatrudnienia dopasowanej do strategii biznesu. Dla jednego z naszych klientów z branży logistycznej Konsultanci Right Management zaprojektowali i zrealizowali dedykowaną Akademię Liderów skierowaną do osób na stanowiskach kierowniczych z poziomu średniej i wyższej kadry.

Zachęcamy do kontaktu!

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszych rozwiązań o kontakt telefoniczny lub e-mailowy:


zapytania.logistyka@manpower.pl
+48 606 778 045